آموزشی

درد گردن من ناشی از بالش است یا تشک؟

درد گردن ناشی از بالش است یا تشک؟

درد گردن از جمله عواملی است که ممکن است بعد از بیدار شدن از خواب با آن رو به رو شوید و کل روز شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر از عوامل ایجاد درد گردن در طول روز جلوگیری کرده اید ، شاید باید در بالش و تشک خود به دنبال دلیل آن باشید. یک انتخاب درست در هنگام خرید بالش و یا خرید تشک بسیار مهم تر از آن چیزی است که فکر میکنید.وضعیت قرارگیری گردن شما بر روی بالش می تواند باعث ایجاد درد گردن شود. همچنین اگر تشک شما خیلی نرم باشد،بدن شما در آن فرو رفته و گردن شما در وضعیت بدی قرار می گیرد. همچنین تشک خیلی سفت و متراکم نیز میتواند مشکلاتی را بوجود آورد. پس یک انتخاب درست در هنگام خرید بالش و یا تشک میتواند مستقیما موثر باشد.

 

خرید تشک استاندارد = کاهش درد گردن

استفاده از تشک استاندارد میتواند بسیار موثر باشد. برای داشتن یک انتخاب درست در هنگام خرید تشک باید به مواردی مانند پوزیشن های معمول خواب خود،شرایط جسمی ، وزن و … توجه کنید. تشک استاندارد لزوما سفت یا نرم نیست. اگر دچار درد گردن و یا کمر هستید ، صرفا به این دلیل اقدام به خرید تشک طبی نکنید. یک تشک خوب باید دقیقا با شرایط شما سازگاری داشته باشد. تشک ها در انواع طبی فنری،طبی ، مموری فوم و … وجود دارند. اگر این تنوع برای شما گیج کننده است نگران نباشید. ما در کنار شما هستیم تا تجربه یک خرید دلنشین را به شما هدیه دهیم.

 

برای دریافت مشاوره خرید رایگان میتوانید با پشتیبانی بالینو تماس بگیرید.

۰۹۱۷۰۸۰۲۲۱۱

ارتفاع بالش شما

ارتفاع مناسب بالش چقدر است؟ هیچ جواب ثابتی برای این سوال وجود ندارد. ارتفاع مناسب بالش کاملا به حالت معمول خواب شما بستگی دارد. برای انتخاب بهتر است با پزشک و یا فروشنده خود مشورت کنید. به دلایل بسیاری ارتفاع مناسب بالش می تواند تا حد زیادی از بروز درد گردن بعد از خواب جلوگیری کند.

 

ارتفاع بالش مناسب برای خوابیدن بر روی شکم

خوابیدن بر روی شکم

هر کدام از ما در یک پوزیشن ، خواب راحت تری داریم. اگر عادت دارید به شکم بخوابید باید خیلی مراقب باشید. در این حالت ممکن است گردن شما برای ساعت ها در حالت پیش خورده قرار بگیرد. این مسئله باعث خستگی عضلات و در نتیجه درد هنگام صبح شما شود. علاوه بر گردن این پوزیشن خواب میتواند ستون فقرات و کمر شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در این پوزیشن بهتر است از بالش های نازک استفاده کنید. بالش نازک باعث ایجاد زاویه کمتری در ستون فقرات و گردن شما می شود.

 

ارتفاع بالش مناسب برای خوابیدن به پهلو

خوابیدن به پهلو

در زمان خوابیدن به پهلو باید از بالشی استفاده کنید که از سر و گردن شما به خوبی محافظت کند. این بالش باید گودی گردن شما را به طرز درستی پر کرده تا ستون فقرات شما در حالت کاملا افقی و طبیعی خود قرار داشته باشد. به همین دلیل در این حالت باید از بالش های ضخیم تری استفاده کنید. خم کردن پا و قرار دادن یک بالش در بین زانو ها نیز میتواند ستون فقرات را به حالت خنثی درآورد و خواب راحت تری را برای شما رقم بزند. اگر یک بالش را در بین زانو های خود قرار ندهید ، افتادن پای بالایی شما باعث کشیده شدن لگن و در نتیجه به هم خوردن حالت ستون فقرات شود. به همین دلیل اگر عادت به خوابیدن به پهلو دارید ، بهتر است از یک بالش سفت برای قرار دادن بین زانو های خود استفاده کنید.

 

شاید علاقه مند باشید: خرید تشک در شیراز

 

ارتفاع بالش مناسب برای خوابیدن به پشت

خوابیدن به پشت

هنگام خوابیدن به پشت ، بالش شما باید از انحنای طبیعی ستون فقرات و گردن شما پشتیبانی کند. در این حالت ارتفاع بالش باید نسبت به حالت خوابیدن به پهلو کمتر باشد. برای داشتن پوزیشنی بهتر نیز می توانید یک یا دو بالش را در زیر زانو های خود قرار دهید. این کار باعث جلوگیری از هر گونی کشیدگی در پشت شما می شود.

 

آیا تشک من مناسب است؟

تشک مناسب شما باید با توجه به وزن،نحوه خواب و وزن شما بدن شما را در بهترین حالت خود قرار دهد. ستون فقرات شما نباید از حالت طبیعی خود خارج شود. تشک شما نباید باعث فرو رفتن بیش از حد شما و کج شدن ستون فقرات و گردن شما شود. اگر برای انتخاب و خرید تشک مناسب هر گونه سوالی دارید میتوانید با پشتیبانی بالینو در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *