آموزشی

۳ اشتباه رایج در خرید بالش

3 اشتباه رایج در هنگام خرید بالش

کالای خواب همیشه نقش مهمی در سلامت جسم و روان ما داشته است. به همین دلیل تهیه هر کدام از این اقلام همیشه چالش برانگیز بوده است. در سال های اخیر با افزایش تنوع کالاهای موجود در بازار، این مسئله سخت تر نیز شده است. خرید بالش یکی از همان انتخاب های سخت است. باورهای مختلفی در رابطه با کالای خواب در بین مردم وجود دارد. امروز در بالینو مگ به ۳ اشتباه رایج در خرید بالش اشاره خواهیم کرد، و دلایل غلط بودن هر کدام را نیز بیان می کنیم.

تصورات غلط درباره خرید بالش

 

بالش هر چه ارزان تر، بهتر!

این تفکر که بسیار هم رایج است یکی از مضرترین تصمیماتی است که می توانید بگیرید. شما حداقل روزی یکبار و به مدت ۶ تا ۸ ساعت از بالش خود استفاده می کنید. بالش شما تاثیر مستقیمی بر روی سلامت جسم شما دارد. به قول معروف، هیچ ارزانی بی علت نیست. قیمت یک بالش قبل از هر چیزی، با توجه به مواد اولیه استفاده شده در آن تعیین می شود. به همین دلیل توصیه ما این است که اگر برای استفاده مداوم و طولانی مدت به دنبال خرید بالش هستید، بالش های ارزان را تهیه نکنید. این بالش ها که معمولا تحت عنوان بالش مسافرتی و یا بالش مهمان معرفی می شوند، برای استفاده مداوم طراحی و ساخته نشده اند.

 

شاید علاقه مند باشید: خرید بالش در شیراز

 

اشتباه رایج دوم در خرید بالش: بالش باید سفت باشد!

مورد دوم از ۳ اشتباه رایج در خرید بالش، همین مورد است. برخی از مردم تصور می کنند که هرچقدر بالش سفت تر و مستحکم تر باشد، کیفیت بهتری دارد. نرمی یا سفتی بالش باید بر اساس پوزیشن خواب شما تعیین شود. مثلا اگر به پهلو می خوابید، بالش شما باید قدری نرم باشد تا سر شما کمی در آن فرو برود. این مسئله باعث تراز شدن گردن با ستون فقرات شما می شود. اگر می خواهید در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله زیر را از دست ندهید:

شاید علاقه مند باشید: درد گردن من ناشی از بالش است یا تشک؟

 

اشتباه رایج سوم در خرید بالش: بالش های گران، تضمین کننده خوابی راحت هستند

در ابتدا گفتیم که در خرید بالش، به صرف ارزان بودن محصول آن را خریداری نکنید. اما این به این معنی نیست که لزوما باید بالش های گران قیمت و چند میلیونی را تهیه کنید!
باز هم از همان ضرب المثل استفاده می کنیم، هیچ گرانی بی حکمت نیست. بالش های گران قیمت موجود در بازار اکثرا طبی و ارتوپدیک هستند. این بالش ها معمولا برای افرادی که گردن درد دارند و یا به تازگی جراحی کرده اند توصیه می شود. اگر شما با هیچکدام از این مسائل رو به رو نیستید لزومی ندارد که هزینه زیادی برای خرید بالش پرداخت کنید. اینکه بالش شما طبی باشد نیز لزوما باعث پیشگیری از گردن درد شما نمی شود. درد گردن به عوامل زیادی بستگی دارد که پیش از این به آن پرداخته شده است.

 

 

اگر برای خرید بالش نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، همین حالا بر روی این لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *