آموزشی

۵ راهکار افزایش طول عمر تشک

5 راهکار افزایش طول عمر تشک

اگر قصد خرید تشک دارید و یا صاحب یک تشک هستید،حتما به افزایش طول عمر آن فکر کرده اید. اینکه چه کاری میتوانید انجام دهید تا باعث افزایش طول عمر مفید تشک شما شود. طول عمر مفید تشک ها متفاوت است و به مدل و کیفیت آن بستگی دارد. اما شما میتوانید با به کار گیری برخی از روش ها عمر مفید آن را افزایش دهید. حفظ کیفیت تشک در سلامتی جسمی و روانی شما تاثیرات مستقیم زیادی دارد.

در این مقاله به معرفی ۵ مورد از این راهکار ها خواهیم پرداخت پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

محل قرارگیری تشک

قبل از هر چیزی مطمئن شوید که تشک شما در جای درستی قرار دارد. همیشه نیاز به خرید تخت یا باکس جدید ندارید اما باید مطمئن شوید که تشک به صورت صحیح و یکنواخت از همه جهات بر روی سطح زیرین خود قرار گرفته باشد. حتما به توصیه های تولیدکننده تشک در دفترچه راهنما و یا کارت ضمانت آن توجه کنید.

 

چرخاندن تشک

مهم نیست از چه مدل تشکی استفاده می کنید و یا ادعای فروشنده آن چیست. چرخاندن منظم تشک در هر صورت میتواند باعث افزایش چشمگیر عمر مفید آن شود. بهتر است هر ۶ ماه یکبار به خصوص در دو سال اول استفاده ، تشک خود را ۱۸۰ درجه (از سر به پا ) بچرخانید.

 

استفاده از نور آفتاب برای افزایش طول عمر تشک

بهتر از هر دو ماه یکبار ، در یک روز آفتابی و خشک تشک خود را بدون پوشش در معرض تابش نور آفتاب قرار دهید. توجه داشته باید که در محل قرار گیری تشک نباید احتمال وجود حشراتی مانند ساس باشد. این کار رطوبت ایجاد شده در تشک را از بین می برد. علاوه بر این مانع از ایجاد گرد و غبار شده و از بو گرفتن تشک شما جلوگیری کند.

 

محافظ تشک

بهترین و موثرترین روش افزایش طول عمر تشک استفاده از محافظ است. یک محافظ ضد آب با کیفیت باعث جلوگیری از کثیفی و یا خیس شدن تشک شما می شود. همچنین از حوادث احتمالی مانند پارگی رویه ی تشک نیز جلوگیری می کند. بهتر است از همان ابتدا از محافظ استفاده کنید. این تفکر تشک جدید نیازی به محافظ ندارد کاملا غلط است.

 

شستشوی تشک

بهترین روش برای نظافت تشک همان روشی است که تولیدکننده توصیه میکند. برای حفظ سلامت محیط خواب خود حتما به صورت منظم تشک خود را تمیز کنید. تولید کنندگان مختلف روش های متفاوتی را ارائه میدهند. اما معمولا گرد و غبار اکثر تشک ها باید با اتصال به شیر مکش تمیز شود.

برای شستن لکه های تشک از آب و صابون استفاده کنید. حتما قبل از استفاده اجازه دهید تشک کاملا خشک شود. استفاده از مواد شیمیایی قوی برای نظافت علاوه بر آسیب به تشک میتواند سلامت شما را نیز در معرض خطر قرار دهد.

1 دیدگاه در “۵ راهکار افزایش طول عمر تشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *